Moș Crăciun cel bun la copii de la Asociația Bunul Samaritean

Data

18 decembrie 2019

DAAAAA!!!…
A venit Moș Crăciun! Mai devreme decât la alți copii, e adevărat, dar nouă ne-a mărturisit că pentru copiii de la Centrul de zi al Asociației noastre s-a străduit să vină mai repede puțin. Și cum are un set nou de roți, care au mers mai repede decât ar fi alunecat tălpile clasicei sănii, nici nu am observat când a ajuns…Eram în toiul serbării când ne-am trezit că nu putea să pătrundă pe hornul șemineului… nu că e mai durduliu de felul lui, ci datorită cadourilor multe pe care le-a adus pentru toată lumea – copii, părinți, frați și surori, bunici…
Ne bucură foarte mult că a venit mai repede deoarece înțelegem că micuții noștri au fost extrem de cuminți și de silitori, așa cum îi place Moșului să fie toți copiii.

Mulțumim tuturor donatorilor și sponsorilor pentru generozitatea cu care ne-au sprijinit inițiativa, anul acesta. Zâmbetele și voia bună de pe chipurile tuturor vi se datorează!
Mulțumim și Crăciuneilor care au fost Moșului ajutor de nădejde la umplerea sacului cu cadouri și la distribuirea lor!

Magia există! Crăciunul este în fiecare dintre noi!

Aventura continuă…