“EU VREAU SĂ MERG LA ȘCOALĂ!”

10 septembrie 2019

Sunt cuvintele pe care le-am auzit de la E., o proaspăt elevă din comunitatea noastră, intrată anul acesta la unul dintre liceele bune din Tecuci.

Are 14 ani, locuiește numai cu tatăl care s-a chinuit să o crească singur, cum a putut el mai bine.
Amândurora le lipsesc multe… muuulte! Însă nu duc lipsă de dorința de a munci, de cumințenia vorbei omului așezat și speranța într-un viitor mai bun: “ Măcar fata să meargă la școală dacă eu nu am putut! Așa au fost vremurile… pe mine m-au trimis la muncă de mic.”, ne-a mărturist tatăl cu lacrimi în ochi și vocea resemnată.

Haideți să o ajutăm pe E. să meargă la școală! Alăturați-vă nouă în această campanie de combatere a abandonului școlar!

DONATI! FITI SPONSORI!

Donațiile le puteți face astfel: o singură dată, dar și lunar direct în contul Asociației deschis la Raiffeisen Bank Tecuci.
Cont LEI: RO62 RZBR 0000 0600 0499 1770
CIF: 16291453
Prin serviciul PayPal
Ne puteți contacta la numărul de telefon: 0236 867105 sau 0768821843.
Sau vă așteptăm la sediul Asociației din Com. Nicoresti, jud. Galați, Strada Principală ( drumul care duce spre Buciumeni ).